Novinky

Meteostanice, digitální budíky, teploměry, hodiny

5.6.2014

Meteostanice

Zvažujete zakoupení domácí meteostanice, teploměru, digitálního budíku s projekcí času a teploty nebo jiného zařízení pro měření teploty a předpovědi počasí? Jste na správném místě !

Sledování předpovědi počasí se stalo nedílnou součástí našeho života. Aktuální počasí lze zjistit např. na internetu na specializovaných servrech jako je http://www.in-pocasi.cz/meteostanice/ , http://pocasi.idnes.cz/ , http://www.meteocentrum.cz/ , http://www.meteopress.cz/ a další.

Velkým trendem poslední doby je však pořízení domácí meteostanice, která dokáže monitorovat nejen vnitřní a venkovní teplotu, ale i množství srážek, směr a síla větru, barometrický tlak, množství UV záření a další veličiny. Z naměřených hodnot stanice dokáže předpovídat vývoj počasí na několik dní dopředu a zároveň si pamatovat naměřené hodnoty několik dní zpětně.Specializované stanice
jako např. Oregon Scientific LW301 dokáží posílat naměřené hodnoty na internetovou stránku nebo na váš mobilní telefon. Tuto užitečnou věc lze například využít ke vzdálenému monitoringu teploty ve vašem domě, chatě atd. Hodí se i jako doplněk k tzv. \"inteligentní domácnosti\" atd.
Meteostanice Oregon LW301


Jaké meteostanice jsou na trhu ?

Digitální budíky s projekcí času a teploty.

Velmi populární produkt. Digitální hodiny s budíkem, které umí na stěnu nebo strop promítat aktuální čas nebo i teplotu. Provedení v různých barvách displeje.Největší nabídku má špičkový výrobce Oregon Scientific...

Meteostanice s projekcí času

Domácí meteostanice

Nejrozšířenější kategorie, která zahrnujem všechny domácí meteorologické stanice s měřením teploty, barometrického tlaku a předvověď počasí. Stanice měří většinou pokojovou teplotu a zároveň za pomocí bezdrátového čidla venkovní teplotu. U většiny meteostanic je samozřejmostí automatické nastavení času rádiovým signálem.
Pro běžné monitorování počasí a jeho předpovědě jsou tyto meteostanice dostačující.
Doporučujeme především osvědčené výrobce jako Oregon Scientific, Garni a Technoline.

Poloprofesionální stanice

Tyto meteorologické stanice jsou určeny náročnějším uživatelům. Jsou rovněž hojně využívány zemědělci.
Proti domácím meteostanicím mají kromě teplotních čidel i snímání rychloti a směru větru, množství dešťových srážek, intenzitu UV záření, vlhkost, pocitové teplotu a dalšich veličin.Většinou mají i podrobné grafy vývoje měřených hodnot a předpověď počasí na několik dní dopředu. 
Mnohé stanice využivají navíc i připojení k PC, pomocí kterého si z internetu načtou aktuální předpověď počasí.


Profesionální meteorologické stanice Oregon Scientific WMR300

Meteostanice Oregon Scientific WMR300Tato stanice je určena především pro profesionální využití, v zemědělství, v průmyslu a všude tam, kde je měření meteorologických veličin důležité. Uživatelům umožňuje záznam naměřených hodnot ve zvoleném intervalu do vnitřní paměti a poté přenos uložených dat do počítače, kde lze naměřená data pomocí programu zobrazit.
Dotykový displej hlavní jednotky zobrazuje aktuální a historické hodnoty měřených veličin a je také centrálním ovládacím panelem meteorologické stanice.Tento vynikající profesionální systém pro měření meteorologických veličin  Vám může pomoci posunout  sledování počasí na vyšší úroveň.


Meteostanice s připojením k počítači Oregon Scientific LW301

Meteostanice Oregon LW301

Automatická meteorologická stanice, která měří barometrický tlak a pomocí bezdrátových čidel teplotu a relativní vlhkost, srážky, rychlost a směr větru.Tato meteostanice nemá hlavní jednotku s displejem, ale připojuje se pomocí internetového rozbočovače k routeru a Internetu. Všechny naměřené údaje posílá meteostanice na webový server výrobce. Zde uložená data si můžete nechat zobrazit přes webový prohlížeč či mobilní telefon (Android, iOS). K tomu účelu je určena aplikace pro mobilní zařízení od výrobce stanice nazvaná \"Anywhere Weather\", kterou je možno stáhnout z „Apple App Store“ (verze pro operační systém iOS, iPhone) nebo z „Google Play Store“ (verze pro operační systém Android).Aplikace je kompatibilní s OS Android v2.3.4 a vyšší a s iOS 5 a vyšší. Adresa internetového rozhraní pro PC a Mac je http://www.osanywhereweather.com/ Internetové rozhraní je postaveno na HTML5 a kompatibilní internetové prohlížeče jsou Internet Explorer 9, není ale preferováno. Preferováno je z hlediska spolehlivosti Mozilla Firefox 4.0 nebo vyšší a Google Chrome. Je tedy možné sledování počasí na místě, kde je meteorologická stanice umístěna odkudkoliv na světě prostřednictvím chytrých telefonů, počítače, nebo tabletu. 
Meteorologická stanice přenáší místní údaje na Internet pro snadné zobrazení dat z jakéhokoliv zařízení s přístupem k Internetu . Dokonce umožní automaticky sdílet data s ostatními . Data jsou exportována na server výrobce v 5 minutových intervalech.


V široké nabídce meteostanic lze také najít kombinaci meteostanice s fotorámečkem, kde můžete předpověď počasí kombinovat s promítáním vašich fotografií.


V naší nabídce najdete rovněž digitální budíky, digitální teploměry, infrateploměry, hodiny řízené rádiovým signálem a další produkty. Naši nabídku naleznete na http://shop.atoselektro.cz


Seznam nabízených výrobců meteostanic: Oregon Scientific, Technoline, Garni, Sencor, Ventus, Emos, Irox a další...


Odkazy na výrobce:
www.oregonscientific.com
www.ventusdesign.com
www.technoline.eu

Něco z teorie meteorologie a předpovědi počasí: http://cs.wikipedia.org/wiki/Meteorologie

Zpět


Rychlý kontakt

Montáže
satelity – antény – kamery

596 136 507
777 747 251

Velkoobchod

599 526 183

Servis a reklamace zboží

734 573 840

Zadejte vaši poptávku

Nevyplňujte:

* položky vyznačené tučně jsou povinné    
Eshop Přejděte ke Skylinku - dotované satelitní přijímače Prodej dálkových ovladačů

Prodejny

Ostrava - Muglinov
Bohumínská 188/118
Tel.: 599 526 183
777 747 253
E-mail: shop@atoselektro.cz
Po - Pá: 7:00 - 16:00
Ostrava - Přívoz
Nádražní 168
Tel.: 596 136 507
777 747 251
E-mail: privoz@atoselektro.cz
Po - Pá: 9:00 - 12:00
13:00 - 17:00
Zlín
2.května 1536
Tel.: 575 758 474
773 918 066
E-mail: zlin@atoselektro.cz
Po - Pá: 8:00 - 17:00
So: 9:00 - 12:00