Novinky

Startuje ME ve fotbale 2016 z Francie

6.6.2016

Fotbalové EURO 2016 startuje

Již v pátek 10.června 2016 odstartuje ostře sledované fotbalové mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii. Tradičně jej můžete sledovat na obrazovkách České televize, která nabídne všech 51 utkání, přímý přenos z tréninku českých reprezentantů i úvodní koncert Davida Guetty, který odehraje v Paříži živý set pod širým nebem, jehož doprovodí efektní světelná show, jejíž dominantou bude samotná Eiffelova věž. Všechny zápasy až na jeden budou přenášeny živě. Ze záznamu uvidí diváci pouze duel mezi Rumunskem a Albánií. Kromě toho uvidí diváci také dokumentární pořady. Většina zápasů, celkem 45, bude vysílána na programu ČT Sport a zbytek na programu ČT 2. Programy jsou dostupné v HD kvalitě ze satelitních platforem Skylink, freeSAT, Nová Digi TV a samozřejmě i v pozemním vysílání, taktéž ve vysokém rozlišení. 

Jako komentátoři zápasů se ve Francii představí Jaromír Bosák a Vlastimil Vlášek, v roli spolukomentátora bude také Martin Hyský. Průvodcem francouzským studiem bude vedoucí fotbalového vysílání ČT Pavel Čapek, kterého doplní bývalý reprezentant a semifinalista Eura 2004 Zdeněk Grygera.

Oficiální míč ME bude opět od Adidasu, jmenuje se Beau Jeu, neboli Krásná hra. Míč má barvy francouzské trikolóry s překrývajícími písmeny slova Euro a číslicemi 2016. Odborníci ho vyvíjeli 18 měsíců a vycházeli z výborných vlastností jeho předchůdce Brazuky z MS 2014. Beau Jeu má vylepšené uchopení a za letu se lépe rozpozná. Pro vyřazovací boje bude ve Francii nachystána další novinka – hrát se bude s jiným odlišným modelem míče.

Přímý přenos zahajovacího utkání mezi Francií a Rumunskem ze Saint-Denis startuje ve 20:15 hodin na ČT Sport a komentují jej Jaromír Bosák a Martin Hyský.

Hrát se bude na těchto stadiónech:

Bordeaux

Region: Akvitánie

Bordeaux [bordó] je přístavní město na jihozápadě Francie, při ústí řeky Garonny do Atlantického oceánu. Živé obchodní a univerzitní město s bohatou historií je hlavním městem departementu Gironde a regionu Akvitánie. Oblast Bordeaux je jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě. V regionu je ale i významný průmysl, zejména letecký, technologický a informatický. Historická část města se starým přístavem byla v červnu 2007 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO

Počet obyvatel: 242 945

Lyon

Region: Rhône-Alpes

Lyon je velmi moderní a přátelské město. A zároveň hlavní město Alpského regionu. Každopádně je mnohem klidnější než Paříž a zároveň má o něco delší historii. Lyon leží na soutoku řek Rhôny a Saône. Centrum města se rozkládá mezi těmito dvěma řekami. Na kopci za řekou Saône se nachází Starý Lyon – nejnavštěvovanější část. Zdobené fasády a elegantní nádvoří městských domů 16. století ušetřených před urbanistickým obnovováním města v 60. letech minulého století, dosvědčují období velkého bohatství tohoto zajímavého města. Ty se také zasloužili o to, že Lyon je od roku 1998 v seznamu Unesco.

Počet obyvatel: 474 946

Nice

Regoin: Provence-Alpes-Côte d'Azur

Nice [nis] Známé letovisko Nice je největším letoviskem Francouzské riviery. Je proslulé díky kombinaci slunce, moře a luxusu, který lemuje dokonalá atmosféra. Ve městě se nachází paláce a promenády, z nich nejznámější je Andělská promenáda, která se vlní podél pobřeží s Azurovým mořem. Na druhé straně, kde se nachází několikaproudová silnice, stojí naprostá většina hotelů, hlavně těch luxusnějších. Historické centrum je změť úzkých uliček, chutí a vůní, restaurací, kaváren a obchůdků. Až se tudy budete procházet, budete si myslet, že lidé netráví svůj čas jinak než u jídla.

Počet obyvatel: 344 875

Paříž

Region: Île-de-France

Paříž je hlavní a zároveň největší město Francie. Je přirozeným centrem Pařížské aglomerace. V Paříži sídlí vedení téměř poloviny všech francouzských společností, stejně jako kanceláře hlavních mezinárodních firem a ředitelství mnoha mezinárodních organizací jako je UNESCO, OECD nebo ICC. Paříž je proto významným světovým kulturním, obchodním i politickým centrem. V pařížské aglomeraci žije více jak deset miliónu obyvatel, přibližně tedy stejně jako celá Česká republika. Při návštěvě Paříže si určitě povšimnete, že před každou významnější památkou i na zcela podle Vás možná zapadlém místě nápadně často potkáváte „sochu pádla s textem“. Jedná se o stručnou historii daného místa, takže pokud umíte francouzsky (bohužel texty jsou jen ve francouzštině), máte příležitost dozvědět se spoustu zajímavých věcí.

Počet obyvatel: 2 233 818

Saint Denis

Region: Île-de-France

Saint-Denis je město v severní části metropolitní oblasti Paříže, od jejího centra je vzdálené 10 km. Nachází se zde významná katedrála svatého Diviše (dříve klášterní kostel, dnes sídlo biskupa ze Saint-Denis) s pohřebištěm francouzských králů, jehož přestavba v polovině 12. století je obecně považována za první použití gotické architektury na světě. Stadion je situován do nevábné a zaostalé multikulturní zástavby, potkáte zde černocha vedle muslima. Po skončení zápasu v pozdních večerních hodinách není zcela příjemné vracet se k automobilu na odlehlé místo.

Počet obyvatel: 106 785

Lens

Region: Nord-Pas-de-Calais

Lens je nejmenší město, ve kterém se bude hrát závěrečný turnaj Euro 2016. Je to město v pohybu! Živé a mladé. Leží uprostřed trojúhelníku Londýn – Paříž – Brusel a dostane se vám zde vřelého přivítání od místních sebevědomých a podnikavých lidí. Jedná se totiž o nejmladší francouzskou aglomeraci. Ve městě je mnoho vzdělávacích a zdravotnických zařízení. V současnosti je Lens také univerzitním městem.

Počet obyvatel: 36 979

Saint Étienne

Region: Rhône-Alpes

Saint Étienne [sanetien] je známé především díky svému prvoligovému fotbalovému týmu a pro muzeum moderního umění. To to muzeum vlastní totiž jednu z největších sbírek poválečného umění ve Francii. Mezi nejvýznamnější památky patří Place Boivin a dům Františka I. s renezanční výzdobou. Až do oblasti Saint-Étienne je v délce 322 km splavněna největší francouzská řeka Loira.

Počet obyvatel: 175 700

Lille

Region: Nord-Pas-de-Calais

Lille [lil] Kdysi velké průmyslové centrum severu na řece Deûle, se přeměnilo do nádherné metropole se stylovou moderní architekturou namíchanou se starými flanderskými domky a starou dlažbou. S vlámskými fasádami, které se rozkládají po bulvárech a s pitoreskními náměstími. Lille je domovem Charlese de Gaulle. Pokud je pro vás důležitý noční život, tak máte štěstí, protože místní studenti se o něj docela zajímají a kolem Rue Gambetta a náměstí Wazemmes určitě najdete dostatečnou nabídku.

Počet obyvatel: 226 014

Marseille

Region:Provence–Alpes-Côte d'Azur

Marseille [marsej] je druhé největší francouzské město a zároveň také směsice nejrůznějších kultur. Ačkoliv historie města byla až do 18. století podobná ostatním provensálským městům, je dnes Marseille město mnoha barev, zvuků a především zachovalých památek:  Basilika, Pevnost If, Starý přístav, Čtvrť Panier nebo Stará Charita a Opatství sv. Viktoria. Kvůli své zeměpisné pozici se Marseille stalo hlavní destinací několika vln emigrantů ze Severní Afriky. I když je Marseille velmi vstřícné a příjemné město, měla by zde samotná žena – cizinka být v noci pozorná a opatrná.

Počet obyvatel: 852 395

Toulouse

Region: Midi – Pirénées

Toulouse nebo také Růžové město je místem studentů, kultury a sportu. Během 15. a 16. století zažilo obchodní rozkvět a vyrostlo zde velké množství cihlových paláců. Dnes je Toulouse městem studentů a kultury. A je také nejvýznamnějším střediskem leteckého a kosmického průmyslu v Evropě.Ve středu města dominuje masivní Kapitol s osmi robustními sloupy, které reprezentují osm městských konšelů jenž vedli město po mnoho let. Jako tradiční sport se zde hraje ragby.

Počet obyvatel: 880 000

Program ME 2016 FRANCIE

Termín EURO 2016: 10. června – 10. července 2016

Skupina A: Francie, Albánie, Rumunsko, Švýcarsko.
Skupina B: Anglie, Wales, Slovensko, Rusko.
Skupina C: Německo, Severní Irsko, Polsko, Ukrajina.
Skupina D: Španělsko, Turecko, Česko, Chorvatsko.
Skupina E: Belgie, Irsko, Švédsko, Itálie.
Skupina F: Portugalsko, Island, Maďarsko, Rakousko.

První zápas odehrají Češi 13. června od 15 hodin v Toulouse se Španělskem, v dalším 17. června od 18 hodin v St. Etienne nastoupí proti Chorvatsku a21. června se utkají v Lens od 21 hodin s Tureckem.

Nový turnajový systém: 
Šest čtyřčlenných skupin (nasazení podle národního žebříčku UEFA), ze kterých postupují do osmifinále první dva a další čtyři nejlepší ze třetích míst.

 

Skupina A: Albánie, Francie, Rumunsko, Švýcarsko

pá 10. 6.

21:00

Francie – Rumunsko

St. Denis

so 11. 6.

15:00

Albánie – Švýcarsko

Lens

st 15. 6.

18:00

Rumunsko – Švýcarsko

Paříž

st 15. 6.

21:00

Francie – Albánie

Marseille

ne 19. 6.

21:00

Švýcarsko – Francie

Lille

ne 19. 6.

21:00

Rumunsko – Albánie

Lyon

 

 

 

 

Skupina B: Anglie, Rusko, Slovensko, Wales

so 11. 6.

18:00

Wales – Slovensko

Bordeaux

so 11. 6.

21:00

Anglie – Rusko

Marseille

st 15. 6.

15:00

Rusko – Slovensko

Lille

čt 16. 6.

15:00

Anglie – Wales

Lens

po 20. 6.

21:00

Slovensko – Anglie

St. Etienne

po 20. 6.

21:00

Rusko – Wales

Toulouse

 

 

 

 

Skupina C: Německo, Severní Irsko, Polsko, Ukrajina

ne 12. 6.

18:00

Polsko – Severní Irsko

Nice

ne 12. 6.

21:00

Německo – Ukrajina

Lille

čt 16. 6.

18:00

Ukrajina – Severní Irsko

Lyon

čt 16. 6.

21:00

Německo – Polsko

St. Denis

út 21. 6.

18:00

Severní Irsko – Německo

Paříž

út 21. 6.

18:00

Ukrajina – Polsko

Marseille

 

 

 

 

Skupina D: Chorvatsko, Česko, Španělsko, Turecko

ne 12. 6.

15:00

Turecko – Chorvatsko

Paříž

po 13. 6.

15:00

Španělsko – Česko

Toulouse

pá 17. 6.

18:00

Česko – Chorvatsko

St. Etienne

pá 17. 6.

21:00

Španělsko – Turecko

Nice

út 21. 6.

21:00

Chorvatsko – Španělsko

Bordeaux

út 21. 6.

21:00

Česko – Turecko

Lens

 

 

 

 

Skupina E: Belgie, Itálie, Irsko, Švédsko

po 13. 6.

18:00

Irsko – Švédsko

St. Denis

po 13. 6.

21:00

Belgie – Itálie

Lyon

pá 17. 6.

15:00

Itálie – Švédsko

Toulouse

so 18. 6.

15:00

Belgie – Irsko

Bordeaux

st 22. 6.

21:00

Švédsko – Belgie

Nice

st 22. 6.

21:00

Itálie – Irsko

Lille

 

 

 

 

Skupina F: Rakousko, Maďarsko, Island, Portugalsko

út 14. 6.

18:00

Rakousko – Maďarsko

Bordeaux

út 14. 6.

21:00

Portugalsko – Island

St. Etienne

so 18. 6.

18:00

Island – Maďarsko

Marseille

so 18. 6.

21:00

Portugalsko – Rakousko

Paříž

st 22. 6.

18:00

Island – Rakousko

St. Denis

st 22. 6.

18:00

Maďarsko – Portugalsko

Lyon

 

 

 

 

Osmifinále

so 25. 6.

15:00

2A – 2C

St. Etienne (O1)

so 25. 6.

18:00

1B – 3A/C/D

Paříž (O2)

so 25. 6.

21:00

1D  – 3B/E/F

Lens (O3)

ne 26. 6.

15:00

1A – 3C/D/E

Lyon (O4)

ne 26. 6.

18:00

1C – 3A/B/F

Lille (O5)

ne 26. 6.

21:00

1F – 2E

Toulouse (O6)

po 27. 6.

18:00

1E – 2D

St. Denis (O7)

po 27. 6.

21:00

2B – 2F

Nice (O8)

 

 

 

 

Čtvrtfinále

čt 30. 6.

21:00

O1 – O3

Marseille (C1)

pá 1. 7.

21:00

O2 – O6

Lille (C2)

so 2 7.

21:00

O5 – O7

Bordeaux (C3)

ne 3. 7.

21:00

O4 – O8

St. Denis (C4)

 

 

 

 

Semifinále

st 6. 7.

21:00

C1 – C2

Lyon (S1)

čt 7. 7.

21:00

C3 – C4

Marseille (S2)

 

 

 

 

Finále

ne 10. 7.

21:00

S1 – S2

St. Denis

 

Zpracoval: Kežlínek Miroslav

Zpět


Rychlý kontakt

Montáže
satelity – antény – kamery

596 136 507
777 747 251

Velkoobchod

599 526 183

Servis a reklamace zboží

734 573 840

Zadejte vaši poptávku

Nevyplňujte:

* položky vyznačené tučně jsou povinné    
Eshop Přejděte ke Skylinku - dotované satelitní přijímače Prodej dálkových ovladačů

Prodejny

Ostrava - Muglinov
Bohumínská 188/118
Tel.: 599 526 183
777 747 253
E-mail: shop@atoselektro.cz
Po - Pá: 7:00 - 16:00
Ostrava - Přívoz
Nádražní 168
Tel.: 596 136 507
777 747 251
E-mail: privoz@atoselektro.cz
Po - Pá: 9:00 - 12:00
13:00 - 17:00
Zlín
2.května 1536
Tel.: 575 758 474
773 918 066
E-mail: zlin@atoselektro.cz
Po - Pá: 8:00 - 17:00